Zrinjski nadomak plasmana u grupnu fazu UEFA klupskih takmičenja

Preporučujemo

Nogometaši Zrinjskog upisali su visoku pobjedu u prvom susretu trećeg pretkola Europske lige nad islandskim Breidablikom rezultatom 6:2.

Plemići su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali goste i uspjeli su postići pet pogodaka.

Odmah na startu, u drugoj minuti utakmice Tomislav Kiš je načeo mrežu Islanđana. Matija Malekinušić zabio je u 22. minuta za 2:0, a u 30. Kiš je ponovno bio strijelac za 3:0.

Novi problemi za Breidablik uslijedili su u 32. minuti kada je Viktor Karl Einarsson isključen zbog drugog žutog kartona.

Do odmora Zrinjski je postigao još dva gola. U 33. pogodio je Nemanja Bilbija, u 40. ponovno je strijelac bio Malekinušić.

U nastavku Antonio Ivančić pogodio je u 56. za 6:0.

Iako sa šest golova u mreži i igračem manje gosti se nisu predavali, a nagrada za hrabru igru stigla je 64. minuti kada je Anton Ludviksson smanjio na 6:1.

Deset minuta kasnije Gisli Eyjolfsson savaldao je domaćeg golmana za 6:2.

Do kraja utakmice imao je Zrinjski ko nekoliko sjajnih prigoda, ali se rezultat više nije mijenjao.

Bh. prvak tako će u revanšu sljedeće sedmice imati četiri gola prednosti i korak je od plasmana u grupnu fazu nekog evropskog kupa. Ukoliko odbrani ovu veliku prednost igrat će play-off Evropske lige protiv austrijskog Laska i osigurati plasman u grupnu fazu Konferencijske lige.