“Zmajevi” remizirali sa Senegalom

Preporučujemo

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je bez golova, 0:0, u prijateljskom susretu sa Senegalom koji se igrao u Francuskoj.

Zmajevi su bolje otvorili susret, te u prvih petnaestak minuta bili bolji protivnik na terenu, a onda su Senegalci uspjeli priprijetiti golu izabranika selektora Roberta Prosinečkog.

Prvu ozbiljniju priliku na susretu imao je Edin Džeko već u četvrtoj minuti, ali njegov udarac brani afrički golman.

Ipak, najbollju priliku u drugom dijelu u 18. minuti imao je kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, ali nije bio precizan, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku je BiH bila nešto bolji protivnik.

Kolašinac je imao odličnu priliku u 60. minuti, ali je njegov šut zaustavio golman Senegala.

Kako se utakmica primicala kraju, oba selektora su izmijenila gotovo kompletne ekipe, pa je uslijed toga tempo susreta drastično pao, a malobrojni gledaoci i nisu imali šta za vidjeti uzbudljivo na terenu.

Do kraja susreta igrači obje ekipe kao da su jedva čekali da se utakmica završi, a to se i desilo pri konačnom rezultatu 0:0.