Selimović i Hasandić najuspješniji su sportisti Tuzlanskog kantona 2017.

Selimović i Hasandić najuspješniji su sportisti Tuzlanskog kantona 2017.

62
0
PODIJELI

Kikbokser Mesud Selimović (31), član Kluba borilačkih sportova „FlekTom Cat“ iz Tuzle i košarkaš Almir Hasandić (27) iz Slobode najuspješniji su sportisti Tuzlanskog kantona u 2017. godini, odlučio je žiri Sportskog saveza TK.

Selimović je reprezentativac i višestruki prvak BiH u kikboxu. U prošloj godini osvojio je srebrnu medalju u disciplini K1 stil do 85 kg na Svjetskim igrama u Poljskoj, što je njegov rezultat karijere.

Hasandić je jedan od najboljih košarkaša u prvenstvu BiH. S klubom je u prošloj sezoni igrao polufinale doigravanja za prvaka BiH, te stekao status senirskog reprezentativca, nastupivši u utakmicama koje je košarkaška selekcija BiH igrala u pretkvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Ove godine prvi put je uvedeno ocjenjivanje najboljih u pojedinačnim i kolektivnim sportovima, pa su Selimović i Hasandić zajednički slavljenici, a priznanja im je uručio premijer TK Bego Gutić.

Sukladno tome, Karate klub „Tuzla Sinbra“ najbolji je sportski kolektiv u pojedinačnim sportovima, dok je u kolektivnim priznanje pripalo rukometašicama “Jedinstva AtlasRelaxa” iz Tuzle.

Alma Hodžić (Streljački klub „Konjuh“ Živinice) najuspješnija je sportašica u invalidskom sportu, dok je u konkurenciji invalida priznanje pripalo Erminu Jusufoviću (SKISO „Sinovi Bosne“ Lukavac).

Najuspješnije ekipe u invalidskom sportu su KIK „Zmj“ Gradačac, Streljački invalidski klub Tuzla, Streljački sportski klub „Konjuh“ Živinice, SKISO „Sinovi Bosne“ Lukavac, dok je najuspješniji trener u invalidskom sportu Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BiH u sjedećoj odbojci.

Najuspješniji kadeti u pojedinačnim sportovima su: Sandro Krešić (KK „DO“ Tuzla), Haris Muratbašić (KBS „Orkka“ Lukavac), Kenan Dračić (PK „Zmaj Alpamm“ Tuzla), Neven Davidović (HK „Sloboda“ Tuzla).

Najuspješniji juniori su Hamza Čajić (KBS „Orkka“ Lukavac), Belmin Mrkanović (AK „Doboj Istok“, Klokotnica) i Husein Selimović („Zmaj od Bosne“ Tuzla).

Najuspješniji treneri su Željko Zombra (KBS „Orkka“ Lukavac), Una Selman-Žilić („Tuzla-Sinbra“), Hajrudin Trle („Zmaj od Bosne“ Tuzla), Haris Hasić (PK „Zmaj Alpamm“ Tuzla).

U konkurenciji ekipa u pojedinačnim sportovima najuspješnijim su proglašeni: KBS „Tuzla-Sinbra“, BK „Zmaj od Bosne“ i AK „Sloboda Tehnograd“.

Najuspješniji seniori u pojedinačnim sportovima: Osman Junuzović (AK „Doboj Istok“), Selma Sejdinović (Judo klub Lukavac) i Mensur Đozić (KBS „Orkka“).

Najuspješniji kadeti u kolektivnim sportovima su: Haris Dedajić (OKK „Sloboda“), Naida Ruščuklić (KK „Jedinstvo Piemonte) i Renata Petrović (OŽRK Jedinstvo AtlasRelax).

U konkurenciji juniora – ekipno najuspješnijim su proglašeni: Edis Smajić (FK „Sloboda“), Nedim Omerović (OKK „Sloboda“), Ajla Ikanović (ŽKK RMU Banovići).

Selektor kadetske reprezentacije BiH Sakib Malkočević proglašen je najuspješnijim trenerom u ekipnim sportovima, a slijede ga Goran Jurčenko (RMU Banovići) i Amir Spahić (FK „Sloboda“).

Najuspješnije ekipe u prošloj godini su OŽRK “Jedinstvo AtlasRelax”, RK „Konjuh“ Živinice, ŽKK RMU Banovići, te OKK „Sloboda“.

U ekipnim sportovima najuspješnijim seniorima proglašeni su Emina Demirović (ŽKK RMU Banovići), Nedžad Muratović (OKK „Sloboda“), Admira Zvekić (OŽRK Jedinstvo AtlasRelax) i Mihret Husić (RK Konjuh).

Specijalna priznanja dodijeljena su: Erni Sinanović (posthumno, Kalesija), Murselu Deliću (Srebrenik), Jasminu Omerefendiću (Živinice), KK „Gradina“, Srebrenik, FK „Sloga“ (Simin Han) i legendarnoj košarkašici Raziji Mujanović.