Lana Pudar osvojila srebro na Svjetskom kupu u Budimpešti

Preporučujemo

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je nastavila nizati uspjehe osvojivši srebro na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Lana je do novog srebra u svojoj bogatoj kolekciji stigla osvojivši drugo mjesto u utrci na 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Pudar je do ovog uspjeha stigla ostvarivši vrijeme 2:08.19. Kineskinja Zhang Yufei je opravdala ulogu favoritkinje i osvojila zlatnu medalju, te je oborila rekord Svjetskog kupa s vremenom 2:05.65.

Yufei je bila brža od Lane za dvije i po sekunde, a bh. sirena je trećeplasiranu Boglarku Kapas iza sebe ostavila za više od dvije sekunde.

Lana se već sutra ujutru ponovo takmiči u kvalifikacijama na 50 metara delfin. Finale je zakazano za popodnevne sate. Pudar će u nedjelju nastupiti u disciplini 10 metara delfin.