BiH deklasirana od Nizozemske

Preporučujemo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva od selekcije Nizozemske 20:36(7:17).

Veoma loše prvo poluvrijeme je koštalo “Zmajeve”, koji su u većem dijelu izgledali dekoncentrisano.

Počeli smo dobro i prvi postigli gol, ali onda je krenula prva od nekoliko serija Nizozemaca. Vrlo brzo su preokrenuli serijom od četiri gola, prije nego što je Panić pogodio za BiH. Međutim, to je samo pokrenulo još veći niz pogodaka nizozemskih rukometaša.

U većini napada nismo imali pravu ideju, te smo često i gubili lopte, pa čak i kada sa igračem više na terenu.

Nizozemci su pak odigrali gotovo pa savršeno prvo poluvrijeme i iskoristili svaki kiks naših reprezentativaca, te ga pretvorili u svoju prednost.

U drugom poluvremenu se zbog velike prednosti Nizozemaca igralo nešto opuštenije a prednost nizozemske reprezentacije išla je i do 17 golova razlike.

U redovima Nizozemske nevjerovatnu utakmicu odigrali su Dani Baijens (8 golova) i Rutger Ten Velde (9 golova).

U našoj reprezentaciji istakli su se Marko Davidović (4 gola) i Marko Panić (3 gola).

Reprezentacija BiH porazom od selekcije Nizozemske ostala je bez šansi za prolazak grupne faze Evropskog prvenstva, a u posljednjem kolu igraće protiv reprezentacije Gruzije.