Pobjeda bh. odbojkaša poslije devet godina, Mađarska pala u Kaknju

Preporučujemo

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine s 3:1 savladala je selekciju Mađarske u 3. kolu Srebrene lige. Rezultat po setovima glasio je 25:14, 20:25, 25:17, 25:22.

Izabranici Edina Bakovića superiorno su otvorili utakmicu protiv ekipe od koje su poraženi nedavno s 3:1 i prvi set riješili sa 25:14 u svoju korist.

Naredni set utakmice u Kaknju pripao je gostima iz Mađarske s 25:20, koji su stigli do izjednačenja.

Naša selekcija je igru iz prvog seta reprizirala u trećem setu i trijumufom od 25:17 povela s 2:1.

Najzanimljivije i najneizvjesnije je bilo u četvrtom setu u kojem je Bosna i Hercegovine do samog finiša imala konstatnu prednost, no Mađari su uspjeli preokrenuti i povesti s 21:20. Ipak, sjajnom igrom Adija Osmanovića naša selekcija je napravila seriju od 3:0, a šlag na pobjedu bio je upravo as našeg sjajnog korektora koji je utakmicu završio sa 22 poena.

Bila je ovo prva pobjeda naše selekcije poslije devet godina i susreta sa Gruzijom u prvoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2011. godine.