Fudbalerke Drine savladale tuzlansku Slobodu u Sapni (FOTO)

Preporučujemo

U Sapni je danas odigrana prijateljska utakmica između fudbalerki Drine iz Zvornika i Slobode iz Tuzle.

Utakmica je odigrana sa ciljem promocije ženskog fudbala u Sapni, a privukla je veliki broj gledalaca na Gradskom stadionu.

U veoma dobroj i kvalitetnoj utakmici pobjedu je ostvarila ekipa Drine sa 4:2. Na taj način Drina je opravdala ulogo favorita budući da se takmiči u elitnom rangu ženske Premijer lige BiH.

Tuzlanke su povele golom Emine Kasumović u 30.minuti utakmice. Izjednačila je Nada Jovanović u 37.minuti. Novo vodstvo tuzlankama donijela je Matea Topalović, a Drina je izjednačila u finišu prvog poluvremena preko Zorane Stankić.

U drugom dijelu meča Drina je bila mnogo konkretniji protivnik, te je golovima Milane Jović sredinom drugog poluvremena stigla do trijumfa.

Iako se radilo o prijateljskoj utakmici, borbenosti i požrtvovanosti nije nedostajalo na ovom meču. Obje ekipe su utakmicu završile sa igračicom manje na terenu, budući da je glavni sudija meča zbog grubosti i nervoze isključio po jednu fudbalerku Drine i Slobode.