BiH 11. put postala prvak Evrope u sjedećoj odbojci

Preporučujemo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci odbranila je titulu prvaka Evrope nakon što je u današnjem finalu koje se igralo u Italiji nakon prave drame i preokreta savladala selekciju Njemačke rezultatom 3:2 u setovima (18:25, 25:23, 28:30, 25:21, 15:6).

U prvom setu Nijemci su bili ubjedljivi sa 25:18, a naš tim se vratio u drugom setu i poravnao rezultat.

Prava drama uslijedila je u trećem setu. BiH je imala 26:25, ali nije uspjela iskoristiti set loptu i Njemačka je stigla do nove prednosti osvojivši set rezultatom 30:28.

Naši reprezentativci nisu odustali, odigrali su odličan 4. set i sa 25:21 izborili odlučujući 5. u kom su nastavili sa dobrom igrom i sa 15:6 završili posao, te tako stigli do velike pobjede.

Ovim trijumfom naši zlatni odbojkaši osigurali su i direktan plasman na Paraolimpijske igre naredne godine.

Na spisku reprezentacije bili su: Ifet Mahmutović (selektor), Sabahudin Delalić (kapiten), Adnan Manko, Asim Medić, Dževad Hamzić, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Safet Alibašić, Ermin Jusufović, Jasmin Brkić, Stevan Crnobrnja, Armin Šehić, Nizam Čančar, Edin Đino i Elvis Šerifović.