Željezničar osvojio Kup BiH

Preporučujemo

Fudbaleri Željezničara po peti put su osvojili Kup BiH nakon što su i u remiju bili bolji od Krupe. “Plavi” su danas u Krupi na Vrbasu slavili sa 4:0 i sa ukupnih 6:0 (prvi meč dobili 2:0) drugu godinu zaredom osvojili najmasovnije fudbalsko takmičenje u BiH.

Goste je u vođstvo doveo Vojo Ubiparip u 33. minutu a na 2:0 je povisio Dženan Zaimović u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena.Sve dilemo o pobjedniku, ako ih je i bilo, otklonio je Goran Zakarić u 65. minutu a za “potop” domaćina pobrinuo se raspoloženi Sinana Ramović sedam minuta prije kraja meča.

Sporan detalj desio se u 21. minutu kada je u šesnaestercu gostiju pao Slobodan Milanović. Domaći igrači su tražili penal a sudija Irfan Peljto je dao žuti karton Milanoviću jer je ocjenio da je simulirao prekršaj.

Krupa je imala još nekoliko dobrih šansi da postigne gol ali nedostajalo je više koncentracije u završnici. Utakmicu u krupi sa tribina je pratio i Robert Prosinečki, selektor fudbalske reprezentacije BiH.

Admiru Adžemu, treneru Željezničara ovo je prva titula u seniorskoj konkurenciji. “Moji momci su uložili puno truda u ovo takmičenje. Krupa nije nimalo naivan protivnik ali mi smo odigrali kako treba i zasluženo trofej nosimo u Sarajevo”.

Slobodan Starčević, trener Krupe nakon meča čestitao je pobjedniku.

“Mi smo ponosni na ono što smo uradili do finalnih utakmica. Zbog kvaliteta koji ‘Željo’ ima zasluženo je osvojio ovu titulu”, kazao je Starčević.