Gazibegović uspješniji od Dedića u Kupu Austrije (VIDEO)

Preporučujemo

U okviru četvrtine finala Kupa Austrije na stadionu Red Bull Arena snage su odmjerili Salzburg i Sturm, a večer su obilježili bh. reprezentativci Jusuf Gazibegović i Amar Dedić. Regularni dio utakmice završen je bez pobjednika (1-1), a nakon penala Strum je slavio sa 5:4.

Sjajne partije dvojice reprezentativaca Bosne i Hercegovine krunisane su golovima. Jusuf Gazibegović je doveo Sturm u prednost u 37. minuti utakmice, a sa minimalnom prednošću gosti su otišli na odmor.

U nastavku je Salzburg stajao nešto bolje na terenu, a veću inicijativu domaći su krunisali pogotkom u 77. minuti. Amar Dedić je postigao novi pogodak za Salzburg i poravnao rezultat na 1-1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a nakon penala Sturm je slavio sa 5:4.

Svakako da bh. sportsku javnost, ali i selektora naše reprezentacije Faruka Hadžibegića treba radovati sjajna forma bh. reprezentativaca.

Polufinale Kupa Austrije još ranije izborila je ekipa Rapida iz Vienne, a u četvrtini finala ovog takmičenja još se sastaju LASK – Klagenfurt i Wiener – Ried.