Ravno “tragediji”: U 96. minutu ostao bez 425.250 funti (VIDEO)

55
0
PODIJELI
pobjednik

Pogodak fudbalera Donkastera Džejmsa Kopingera u 96. minutu “oduzeo” je skoro pola miliona funti Krisu Marfiju.

Marfi je pred početak sezone uložio 25 funti na to ko će biti šampion u pet najjačih engleskih liga. Četiri koje su do ovog vikenda bile riješene je pogodio.

Mančester Junajted (Premijer liga) – šampion, Kardif Siti (Čempionšip) – šampion, Džilingem (Liga 2) – šampion, Mensfild Taun (KOnferencija) – šampion. Ostala je samo bitka Burnmauta (na kojeg je “tipovao” Marfi) i Donkastera za titulu u Ligi 1.

Burnmaut je ušao u posljednje kolo kao lider sa jednim bodom više u odnosu na Donkaster i tri u odnosu na Brentford. Burnamut je remizirao sa Tranmereom 0:0 i tada je imao dva boda više u odnosu na Donkaster.

Donkaster, koji bi u slučaju pobjede izborio plasman u viši rang, igrao je u gostima sa Brentfordom. Do 90. minuta bilo je 0:0, ali je utakmica bila produžena osam minuta. Donkaster je do trijumfa stigao u 96. minutu golom Kopingera.

Donkaster je tim golom izborio plasman u viši rang, a Marfi je ostao bez 425.250 funti.