FK Sapna u derbiju pobijedila Kiseljak

324
0
PODIJELI

U subotu je na Gradskom stadionu u Sapni odigrana derbi utakmice 8.kola III kantonalne lige- grupa Istok, u kojoj su se sastale dvije prvoplasirane ekipe dosadašnjeg dijela takmičenja FK Sapna i FK Kiseljak.

Po izuzetno sunčanom vremenu i pred oko 200 posjetilaca, FK „Sapna“ je ostvarila šestu prvenstvenu pobjedu rezultatom 3:1 i tako preuzela prvu poziciju na tabeli.

Derbi kola u potpunosti je opravdao taj epitet jer se vidjelo da su ovo dvije najkvalitetnije ekipe u ligu.

FK “Sapna“ utakmicu je počela furiozno. Već u prvom napadu, u 1. minuti susreta, Semir Husić sa oko petnaestak metara pogađa za 1:0.

Nisu se gosti ni oporavili od primljenog gola, a već u slijedećem napadu je 2:0.

Oštro ubačena loptu sa strane, pogađa u ruku jednog gostujućeg odbrambenog igrača, a sudija bez razmišljanja pokazuje na jedanesterac.

Odgovornost preuzima Adnan Salihović ali njegov šut sa bjele tačke brani gostujući golman. Lopta se međutim odbija ponovno do Salihovića, koji pokušava da predribla golmana, koji ga ruši, a glavni sudija ponovno pokazuje na bjelu tačku.

Ovaj put siguran izvođač bio je Isaid Omerović za 2:0.

U nastavku Kiseljačani potpuno otvaraju igru, što je domaćoj ekipi ostavilo prostora i za kontra napade.

U 21. minuti Ahmetović propušta priliku da rezultatski riješi utakmicu ali se ne snalazi dobro u situaciji 1 na 1 sa gostujućim golmanom.

Najbolju šansu na utakmici vidjeli smo u 25. minuti kada Mirsad Ahmetović odlično šutira sa desetak metara ali lopta pogađa mjesto gdje se spajaju prečka i stativa te se odbija u polje.

Do kraja poluvremena gledali smo veliku borbu na sredinu terena, ali bez izglednijih šansi za postizanje pogotka.

Gosti iz Kiseljaka u prvom dijelu nisu niti jednom šutnuli u okvir gola domaćih, iako su tokom drugog dijela prvog poluvremena imali terensku inicijativu.

Na početku drugog dijela domaći su stvorili dvije poluprilike.

Prvo je Adem Omerović u 52. minuti dobro šutirao sa oko petnaestak metara iskosa, ali je gostujući golman bio na mjestu, a u 55. minuti Amir Seferović se mogao upisati u strijelce odmah nakon što je zamjenio povrijeđenog kapitena Mirzu Sejdinovića, ali njegov šut završava pored gola.

U nastavku gosti su krenuli na sve ili ništa pa se takva igra isplatila u 66. minuti kada nakon prekida i ubacivanja sa strane, iz gužve smanjuju na 2:1.

Gosti su propustili još jednu priliku u 70. minuti kada su za malo stigli i do drugog pogotka.

U 78. minuti debitant Ševko Mešić, nakon što je ušao u igru sa klupe, mogao je povećati prednost domaćih.

Do kraja susreta vodila se grčevita borba na sredini terena a rezultatsku neizvjesnost prekinuo je Mirsad Ahmetović u 90. minuti pogotkom za 3:1. Prvo je Ševko Mešić odlično utrčao sa desne strane i nesebično asistirao Ahmetoviću kojem nije bilo teško pogoditi nebranjenu gostujuću mrežu sa dva metra. To je bio i konačan rezultat susreta.

Bila je ovo šesta, a četvrta uzastopna pobjeda FK “Sapna”.

U slijedećem, poslednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva, FK “Sapna” na Husinu kod ekipe Husinskog rudara.