Dizdar primio balkansku prvakinju u karateu Lejlu Smajlović iz Bratunca

Preporučujemo

Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Nerin Dizdar primio je Lejlu Smajlović koja je nedavno osvojila zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu u Crnoj Gori.Lejla dolazi iz povratničkog mjesta kod Bratunca i postiže značajne sportske rezultate.

“Razgovarao sam danas sa prvakinjom Balkana u karateu Lejlom Smajlović iz Bratunca. Karatistkinja kluba “Želja Ipon” iz Bratunca Lejla Smajlović godinama niže samo uspjehe u karateu. Osvojila je 63 medalje od kojih su 45 zlatne. Pet godina je prva u svojoj kategoriji u entitetu Republika Srpska. Bila je sportista opštine Bratunac 2020. godine. Na nedavno održanom Balkanskom prvenstvu u Crnoj Gori ostvarila je najbolji rezultat u svojoj karijeri osvojivši zlatnu medalju.

Izuzetno ugodan razgovor sa Lejlom i njenom ocem Fehimom Smajlovićem i trenericom Smiljkom Milošević. Posebno smo obradovani što Lejla dolazi iz povratničke sredine”, kazao je ministar Dizdar