Danas se obilježava 33. godišnjica formiranja II korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, jedne od najznačajnijih vojnih formacija u odbrani domovine. Tim povodom, načelnik Općine Sapna Zudin Mahmutović uputio je čestitku svim borcima, porodicama šehida i poginulih boraca, dobitnicima ratnih priznanja i odlikovanja, ratnim vojnim invalidima, demobilisanim borcima, njihovim porodicama, ali i svim građanima Tuzlanskog kantona.
U čestitki se podsjeća da su pripadnici II korpusa, rame uz rame s drugim jedinicama Armije RBiH, hrabro branili Bosnu i Hercegovinu, te da je u toj borbi veliki broj njih položio svoje živote ili ostao trajno ranjen.
– „Obaveza nam je da njihovu žrtvu i doprinos odbrani naše domovine nikada ne zaboravimo, te da mlađim generacijama prenosimo istinu o toj hrabrosti i njihovoj časnoj borbi,“ poručio je načelnik Mahmutović.


