“Zmajići” savladali Dance na otvaranju Evropskog prvenstva

Preporučujemo

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je herojsku pobjedu na Evropskom prvenstvu u Engleskoj.

Naši reprezentativci dva puta su gubili od Danske, a na kraju su slavili pobjedu sa 3:2 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Dygr je doveo Dansce u vodstvo u 7. minuti, što je bio rezultat prvog dijela. No, Zmajići su “eksplodirali“ u drugom dijelu. Malik Memišević je u 47. minuti izjednačio na 1:1. Bh. tim je bio bolji u nastavku, ali je u 70. minuti Kirkeby sa bijele tačke pogodio za novu prednost Danaca.

Ipak, tu nije bio kraj. Memišević je svojim drugim golom samo dvije minute kasnije izjednačio na 2:2, a rezervista Nikolić je u 75. minuti pogodio za 3:2.

U drugom susretu (8. maj) BiH će se sastati sa Belgijom (20 sati), a grupnu fazu okončat će utakmicom protiv Irske koja se igra 11. maja (14 sati). Plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe.