Pogledajte svih 17 poena Teletovića protiv Indiane

27
0
PODIJELI

Brooklyn Netsi našeg Mirze Teletovića bili su nemoćni u duelu sa trenutno vodećom ekipom Istoka, Indianom Pacers. Ekipa Indiane držala je konce igre u svojim rukama, pa su već u prvoj četvrtini imali vodstvo od 29:27. Mirza Teletović je u prvoj četvrtini jedini odigrao sve minute za Netse, a nakon što je promašio prva tri šuta, pokazao je još jednom mentalnu snagu i pogodio dva puta, jednu trojku i jednom za dva poena.

“Mrežice” su drugu četvrtinu počeli sjajno, pa su u jednom trenutku imali i +6, ali je Indiana, ponajviše bespotrebnim prekršajima igrača Netsa, stigla do izjednačenja, pa se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Indiane od 58:56. Teletović je sa 12 poena, 3 skoka i asistencijom uz šut iz igre 5/8 držao Netse u igri i ujedno bio najefikasniji igrač svog tima u prvom poluvremenu.

U trećoj četvrtini Indiana je pokazala zašto je trenutno vodeća ekipa Istoka, pa su uz pomoć sjajnog Stephensona dobili treću četvrtinu sa 28:20. Po ko zna koji put treća četvrtina utakmice pokazala se kobnom za ekipu Jasona Kidda, koja, ukoliko nastavi sa ovakvim igrama, teško da može izboriti mjesto u doigravanju.

U posljednjem kvartalu utakmice, Indiana je sa 19:15 potvrdila četvrtu pobjedu zaredom, a Teletović i društvo novu utakmicu igraju za Novu godinu protiv San Antonia.

Brooklyn Nets – Indiana Pacers 91:105

U ekipi Indiane najefikasniji su bili Paul George sa 24 poena i Stephenson sa 21 poenom, 9 skokova i 7 asistencija, dok je za ekipu Brooklyna Paul Pierce postigao 18 poena uz 5 skokova, te Mirza Teletović 17 poena uz 4 skoka i 1 asistencijom.