Ludnica u Beogradu, Partizan od 1:2 do 4:2, šok za Salzburg

361
0
PODIJELI

Fudbaleri Partizana napravili su veliki podvig u trećem pretkolu Lige prvaka.

Beograđani su na krilima svojih navijača savladali Steauu sa 4:2 (prvi meč 1:1) i tako izborili dvomeč za plasman u grupnu fazu LP.

Bila je to luda utakmica. Partizan je poveo preko Babovića (8), da bi gosti onda napravili preokret i poveli sa 2:1 nakon golova Munirua (11) i Hamrouna (33).

Drugi dio je ponudio dramu. Prvo je u 48.minuti dosuđen nepostojeći penal, a nakon prekšraja Varela je zaradio crveni karton. Loptu je uzeo Božinov i pogodio stativu. Ipak, domaći su uspjeli iskoristiti prednost igrača više. Prvo je Jevtović u 60.minuti zabio za 2:2, a onda je Živković sjajnim golom u 69.minuti bacio u trans domaće navijače. Tačku na i je stavio Ilić u 90.minuti.

Veliki podvig je napravio i Malmo koji je trebao stići 0:2 protiv Salzburga. Šveđani su neočekivano slavili sa 3:0 i tako prošli u narednu fazu. Visoku pobjedu ostvario je i Brugge koji je razbio Panathinaikos sa 3:0 (u Atini je bilo 1:2).

Rezultati:

Astana (Kazahstan) – Helsinki (Finska) 4:3 (1:2), prvi meč 0:0, dalje ide Astana.
Karabah (Azerbejdžan) – Seltik (Škotska) 0:0, prvi meč 0:1, dalje ide Seltik.
Sparta Prag (Češka) – CSKA Moskva (Rusija 2:3 (2:1), prvi meč 2:2, dalje ide CSKA Moskva.
BATE Borisov (Bjelorusija) – Videoton (Mađarska) 1:0 (0:0), prvi meč 1:1, dalje ide BATE Borisov.
Bazel (Švajcarska) – Leh Poznanj (Poljska) 1:0 (0:0), prvi meč 3:1, dalje ide Bazel.
Partizan (Srbija) – Steaua (Rumunija) 4:2 (1:2), prvi meč 1:1, dalje ide Partizan.
Briž (Belgija) – Panatinaikos (Grčka) 3:0 (0:0), prvi meč 1:2, dalje ide Briž.
Malme (Švedska) – Salcburg (Austrija) 3:0 (3:0), prvi meč 0:2, dalje ide Malme.
Šahtjor Donjeck (Ukrajina) – Fenerbahče (Turska) 3:0 (1:0), prvi meč 0:0, dalje ide Šahtjor.
Skenderbeg (Albanija) – Milsami (Moldavija) 2:0 (1:0), prvi meč 2:0, dalje ide Skenderbeg.
Viktorija Plzenj (Češka) – Makabi Tel Aviv (Izrael) 0:2 (0:0), prvi meč 2:1, dalje ide Makabi Tel Aviv.

Odigrano u utorak:

APOEL (Kipar) – Mitjiland (Danska) 0:1 (0:1), prvi meč 2:1, dalje ide APOEL.
Molde (Norveška) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 3:3 (1:3), prvi meč 1:1, dalje ide Dinamo.
Ajaks (Holandija) – Rapid Beč 2:3 (0:2), prvi meč 2:2, dalje ide Rapid.
Monako (Francuska) – Jang Bojs (Švajcarska) 4:0 (0:0), prvi meč 3:1, dalje ide Monako.
Žrijeb parova plej-ofa za Ligu šampiona biće održan u petak u Nionu.