PODIJELI

Pogotkom Kristijana Ronalda sa bijele tačke u posljednjim trenucima sudijske nadoknade, Real Madrid je sa ukupnih 4:3 eliminisao Juventus i plasirao se u polufinale Lige prvaka, u jednoj od najšokantnijih utakmica u historiji ovog takmičenja.

Nakon što je Roma priredila senzaciju izbacivši Barcelonu poslije tri gola zaostatka iz prvog meča, torinska “Stara dama” je bila na korak do novog fudbalskog podviga usred Madrida. Golovima Mandžukića u 2. i 37 minuti, te Matuidija u 61, fudbaleri Masimilijana Alegrija nadoknadili su 3:0 iz prvog okršaja u Torinu i imali su rezultat za produžetke.

Tada je na scenu stupio engleski sudija Majkl Oliver koji je u posljednjoj minuti sudijske nadoknade dosudio penal za Real o kojem će se još dugo pričati. Oliver je pokazao na bijelu tačku nakon prekršaja Benatije nad Vaskezom, a nakon brojnih prigovora Italijana, Đanluiđi Bufon je dobio crveni karton.

Na gol je stao nezagrijani Vojćeh Šćešnji, a Ronaldo je bio precizan i u 98. minuti pogodio za veliko slavlje i plasman madridskog sastava u polufinale Lige prvaka.

Fudbalski svijet će dugo pamtiti epske dvoboje italijanskih i španskih velikana koje je ove godine u četvrtfinalu priredila Liga prvaka.

Nakon što je propustio torinski susret, bh. reprezentativac Miralem Pjanić večeras je odigrao cijeli meč za ekipu šampiona Italije.

U drugom četvrtfinalnom duelu, Bajern je u Minhenu rutinski sačuvao prednost od 2:1 iz prvog susreta protiv Sevilje i ovjerio plasman u polufinale Lige prvaka.

Žrijeb polufinalnih parova održaće se u petak, a u bubnju će biti Roma, Liverpul, Bajern Minhen i Real Madrid.