PODIJELI

Aktuelni nogometni prvak Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski nije uspio izboriti plasman u treće pretkolo Lige prvaka.

“Plemići” su u Sloveniji u uzvratnoj utakmici pružili sjajnu partiju protiv Maribora u meču koji je završen rezultatom 1:1, ukupno 3:2 za Maribor.

Nogometaši Zrinjskog sjajno su otvorili utakmicu te već u 7. minuti došli u vodstvo pogotkom Todorovića.

Međutim, Maribor u 27. minuti dolazi do izjednačenja, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice. Strijelac izjednalujućeg gola bio je Viler.

Zrinjski je pokušavao doći do drugog pogotka, ali većih prilika nije bilo. Ostalo je 1:1, pa je Maribor prošao dalje s ukupnih 3:2.

Nogometaši Maribora će u 3. pretkolu igrati protiv islandskog Hafnarfjordura, protiv kojeg več važe za velikog favorit.