Kirin Kup u Japanu: BiH savladala Dansku nakon penala (VIDEO)

323
0
PODIJELI

U okviru priprema za predstojeće kvalifikacije za plasman na Svjetsko nogometno prvenstvo, reprezentacija Bosne i Hercegovine na Kirin kupu u Japanu savladala je najjači sastav Danske. Nakon regularnog toka utakmice rezultat je bio 2:2, a Zmajevi su bili bolji u izvođenju penala.

U prvom poluvremenu posotjala je samo reprezentacija Danske. Samouvjereno su ušli u meč, svjesni da su, prema igračkom kadru, mnogo bolji od oslabljene selekcije BiH. Poveli su lako sa 2:0 golovima Simona Kjaera (22′) i Viktora Fischera (41′).

U drugom poluvremenu igrači BiH su shvatili da se mogu nositi sa Dancima. Kao da je nestao pritisak. Igrači pod komandom Mehmeda Baždarevića lakše su dolazili do gola protivnika i stvarali šanse. Na scenu je stupio Milan Đurić. Pogodio je za smanjenje vođstva Danaca u 52′ utakmice.

Međutim, nakon toga je u 70′ Ognjen Vranješ isključen zbog drugog žutog kartona. Pomislili smo tada da je prednost Danaca nedostižna, ali tako nisu mislili igrači reprezentacije BiH. Nedostatak jednog igrača nije se primijetio, a Đurić je to dokazao svojim drugim golom u 84′ utakmice.

Bio je to rezultat regularnog toka utakmice, u kome su igrači BiH došli do izjednačenja sa igračem manje.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca “Zmajevi” su bili bolji, smireniji i precizniji. Nakon što je u prvoj seriji promašio Vrančić, zaredom su pogađali Krunić, Hodžić, Stevanović i Medunjanin. Danci su, sa druge strane, promašili dva puta. Jednom je lopta otišla preko gola, a jedan njihov udarac “skinuo” je Ibrahim Šehić.

Naša selekcija ovom pobjedom plasirala se u finale Kirin kupa u kome će se sastati sa reprezentacijom Japana koja je u drugoj polufinalnoj utakmici savladala Bugarsku sa 7:2. Na selektrorskoj poziciji Japanaca nalazi se proslavljeni bh. trener, Veležova legenda Vahid Halilhodžić.