Kadetska reprezentacija BiH u velikom stilu plasirala se u Elitni krug kvalifikacija

152
0
PODIJELI

Kadetska reprezentacija BiH pobijedila je u Moldaviji domaću selekciju rezultatom 0:5, u 2. kolu grupe 13 kvalifikacija za EP, te je novim trijumfom osigurala plasman u Elitni krug kvalifikacija.

Izabranici Sakiba Malkočevića riješili su sve dileme oko pobjednika već u prvih 40 minuta, kada su Dadić u 18. i Perić u 25. minuti iz penala donijeli našim momcima veliku prednost od 0:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Već na otvaranju drugog dijela Veladžić je u 46. minuti povisio na 0:3, a do kraja su Smajić u 65. i Veladžić u 74. miniti nanijeli Moldavcima poptunu katastrofu.

Ovom pobjedom bh. reprezentacija osigurala je plasman u Elitni krug kvalifikacija, a u posljednjem kolu protiv Ukrajine odlučivat ćemo o prvom mjestu u grupi.