PODIJELI

Fudbalska reprezentacija Hrvatske večeras je na Maksimiru u prvom susretu baraža za Svjetsko prvenstvo razbila Grčku s 4:1 i u mnogome sebi olakšala posao u revanšu koji se za tri dana igra u Atini.

Selekcija Zlatka Dalića je od samog početka zagospodarila terenom maksimirskog stadiona, a već u 12. minuti bilo je 1:0 za Vatrene. Karnezis je napravio veliku grešku i srušio Nikolu Kalinića nakon što mu je napadač Milana uzeo loptu, a italijanski sudija Gianluca Rocchi bio pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je kapiten Hrvatske Luka Modrić.

Samo šest minuta kasnije nova “eksplozija” na Maksimiru. Ovoga puta je Kalinić je prizemni centaršut Ivana Strinića petom pospremio u mržu gosti i tako udvostručio prenost Hrvatske.
Od ranog vodstva Hrvatske Grci su se oporavili u 30. minuti utakmice kada je Sokratis smanjio rezultat na 2:1 poslije centaršuta Fortunisa iz kornera.

Rijetki su očekivali da će Grčka odigrati utakmicu s četiri gola, a pogotovo s četiri gola u prvom poluvremenu. No, samo tri minute nakon što su Heleni smnjaili rezultat na 2:1, Hrvatska je pogotkom Ivana Perišića ponovo stigla od dva gola prednosti. Asistirao mu je Šime Vrsaljko.

Pitanje pobjednika riješeno je nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu, kada je Vrsaljko drugom asistencijom večeras poslužio Andreja Kramarića koji pogađa za konačnih 4:1.

Pobjednik u drugom susret baraža koji je odigran večeras u Belfastu između Sjeverne Irske i Švicarske odlučen je penalom iz 58. minute utakmice.

Nakon igranja rukom Corryja Evansa precizan s bijele tačke bio je Ricardo Rodriguez, pa će selekcija Vladimira Petkovića u revanšu imati nešto lakši posao.