Fudbalska ljepotica u Salvadoru pripala Italijanima

25
0
PODIJELI

Fudbalska reprezentacija Italije osvojila je treće mjesto na Kupu konfederacija, nakon što su danas savladali selekciju Urugvaja nakon penala rezultatom 5:4 (2:2).

Prvo poluvrijeme donijelo je fantastičnu utakmicu sa mnoštvom dobrih prilika na obje strane. Prvi je prijetio Chiellini za Azzurre u 12. minuti, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola. Samo tri minute kasnije dobra šansa za Urugvaj. Šutirao je Suarez iz slobodnog udarca, ali je Buffon dobro odbranio.

Nakon još nekoliko dobrih pokušaja Italijana, u 25. minuti su Azzurri stigli do zasluženog vodstva. Alessandro Diamanti je izveo slobodan udarac, te je pogodio stativu, a lopta je od leđa golmana Urugvaja Muslere otišla u gol, kojeg je Astori samo potvrdio za vodstvo Italije od 1:0.

Italijani su potom imali ponovo više od igre, a i Urugvaj je preko Pereire imao dobar pokušaj u 40. minuti, no ponovo je Buffon sigurno intervenisao, pa se na odmor otišlo vodstvom Italije od 1:0.

Urugvaj je mnogo bolje ušao u drugo poluvrijeme, a do zasluženog izjednačenja stigli su u 58. minuti susreta. Italijani su izgubili loptu na sredini terena, Gargano je sjajno uposlio Cavanija, a napadač Napolija pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Deset minuta kasnije, dvije velike prilike za Urugvaj. Forlan je dva puta šutirao prema golu Buffona, ali je fantastični Gigi spasio Azzurre sa dvije fantastične intervencije. Minut potom Gonzales je pokušao, ali lopta odlazi preko gola.

Prvu ozbiljniju priliku u nastavku Italija je pretvorila u pogodak. Nakon faula nad El Shaarawyjem u 73. minuti, dosuđen je slobodan udarac, a Alessandro Diamanti je fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca savladao Musleru za novo vodstvo Italije od 2:1.

Radost Azzurra trajala je samo šest minuta kada je na scenu ponovo stupio Edinson Cavani. Prekrasnim golom iz slobodnog udarca Cavani je izjednačio rezultat na 2:2, što je bio rezultat nakon 90 minuta igre, te se ušlo u produžetke.

Prvi produžetak nije donio mnogo uzbuđenja, niti neku konkretnu priliku pred oba gola, da bi na samom otvaranju drugog produžetka Azzurri ostali bez Riccarda Montoliva, koji je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Suarez je u 113. minuti imao dobar pokušaj sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola, da bi zatim i Cavani šutirao, no ponovo neprecizno. Gargano je u 120. minuti imao dobar šut, a Buffon je ponovo spasio Italijane, te se pristupilo izvođenju penala.

U izvođenju penala bolje su se snašli Italijani, koji su na taj način osvojili treće mjesto.