Evropska liga: Sarajevo u Albaniji pobijedilo samo sebe

27
0
PODIJELI

U prvom susretu drugog pretkola Evropske lige, Sarajevo je sa 2:3 poraženo do albanske ekipe Kukusija, nakon velikih grešaka u odbrani bordo tima.

Sarajevo je sjajno otvorilo utakmicu protiv Kukisija. Bh. predstavnik je dominirao većim dijelom prvog poluvremena, ali su domaći ipak prvi došli do gola.

Hoxha je pogodio mrežu Dejana Bandovića nakon katastrofalne greške Radulovića u 24. minuti utakmice.

Međutim, bolju igru u prvom dijelu Sarajevo je ipak uspjelo krunisati prvo u 32. minuti kada je Lazar Popović zatresao svoju mrežu, te samo minutu poslije kada je pogodio Ognjen Todorović.

Ipak, nekadašnji napadač Željezničara Popović iskupio se za svoj autogol pogotkom u samom finišu provg poluvremena za 2:2.

U nastavku, Sarajevo je potpuno palo u igri, a domaći su preuzeli kontrolu nad susretom. Izabranici trenera Husrefa Musemića jednostavno nisu mogli napraviti akciju, a Kukesi je poveo u 58. minuti golom Almuce, nakon nove greške odbrane Sarajeva, ovog puta Dejana Bandovića.

Kako se utakmica primicala kraju, tako je i Sarajevo igralo sve bolje i ponovo preuzelo kontrolu nad susretom, ali golova više nije bilo.