EURO 2016: Vatreni osvojili prvo mjesto u grupi D, sigurni putnici u...

EURO 2016: Vatreni osvojili prvo mjesto u grupi D, sigurni putnici u 1/8 finala i Španija, Njemačka i Poljska

98
0
PODIJELI

Jučer su na EP u Francuskoj igrane utakmice posljednjeg kola u grupama C i D.

U 3. kolu C-grupe Njemačka je u Parizu pobijedila Sjevernu Irsku sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Gomez u 29. minuti. U drugom susretu iste grupe Poljska je u Marseju istim rezultatom savladala Ukrajinu, a strijelac je bio Jakub Blaščikovski u 54. minuti.

Prvo mjesto u C-grupi osvojila je Njemačka sa sedam bodova, koliko ima i drugoplasirana Poljska, treća je Sjeverna Irska, koja sa tri boda još ima šansu za nastup u osmini finala, dok je Ukrajina posljednja bez bodova.

Reprezentacije Hrvatske savladala je Španiju 2:1 u poslednjem kolu grupe D i tako poslala dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope na Italiju u osmini finala.

Osim težeg posla u prvoj rundi nokaut faze, ‘Crvena furija’ se poslije poraza , prvog na EURO takmičenjima poslije 14 mečeva, sada nalazi u istoj polovini ‘kostura’ sa Nijemcima, Englezima i Francuzima.

Španija je preko Morate došla u prednosti protiv Hrvatske već u 7. minutu.

Hrvatska je izjaednačila u finišu prvog poluvremena preko Kalinića, dok je preokret kreoirao Perišić za konačnih 2:1.
Vrijedi istaći i da je Sergio Ramos, sredinom drugog poluvremena, promašio nepostojeći penal.

U drugom meču Turska je šokirala Češku pobijedivši 2:0. Strijelci za Turke su bili Jilmaz i Ozan Tufan.