EURO 2016: Švicarci i Francuzi u osmini finala, Albanci treći

118
0
PODIJELI

Fudbaleri Švicarske i Francuske remizirali su 0:0, čime su obezbijedile prva dva mjesta u grupi A Evropskog prvenstva.

U drugoj utakmici ove grupe Albanci su savladali Rumune sa 1:0 i završili treći, pa će tako njihov plasman u osminu finala zavisiti od raspleta u ostalim grupama.

Francuzi će kao prvoplasirani iz grupe u osmini finala igrati sa jednom od trećeplasiranih selekcija, najboljom iz grupa C, D i E.

Švicarci će u prvoj rundi nokaut faze Eura igrati sa drugoplasiranim timom iz Grupe C, što će najvjerovatnije biti Poljska.
Ako kojim slučajem Albanija prođe kao trećeplasirana, u osmini finala je čeka osvajač grupe F, a trenutni lider je Mađarska ispred Islanda i Portugala.

U meču Francuska- Švicarska, Francuzi su imali nešto više od igre, kontrolisali su ritam meča i bili bliži golu, ali su uspjeli samo nekoliko puta da pogode okvir gola.

Pogba je u prvih 17 minuta dva puta pogađao prečku.

U drugom poluvremenu ekipe su igrale značajno rezervisanije, posebno Francuzi koji su čekali priliku iz kontre, dočekali su je 15 minuta prije kraja, ali je nakon sjajnog prodora Sisoka i centaršuta na drugu stativu prečku pogodio i Paje.

U drugom meču grupe Albanci su ispisali svoju istoriju. Postigli su prvi gol, osvojili prve bodove, zabilježili prvu pobjedu na EP. Junak trijumfa nad Rumunijom, tek četvrtog u 17 susreta i prvog poslije 13 mečeva bio je napadač Armand Sadiku, koji je krajem prvog poluvremena glavom zatresao mrežu Rumuna.

Albanci sada moraju da sačekaju rasplet u grupama B i F i nadaju se “matematici” u svoju korist. Imaju tri boda, kao Vels i Slovačka u B, dok su Island i Portugala na po dva, a Austrija na jednom u F.