EURO 2016: Engleska teško protiv Velsa, senzacija Sj.Irske protiv Ukrajine i nula...

EURO 2016: Engleska teško protiv Velsa, senzacija Sj.Irske protiv Ukrajine i nula Njemačke i Poljske

98
0
PODIJELI

Nogometna reprezentacija Engleske u Lensu je pobijedila Vels 2:1 u 2. kolu B – grupe Evropskog prvenstva u Francuskoj.

U “ostrvskom” derbiju Velšani su poveli sjajnim udarcem Gereta Bejla iz slobodnog udraca u 42. minuti, dok su drugom dijelu Englezi napravili preokret golovima Džejmija Vardija u 56. i Danijela Staridža u drugoj minuti sudijske nadoknade.

U istoj grupu Slovačaka je u 2. kolu u srijedu bila bolja od Rusije sa 2:1. Na tabeli vodi Engleska sa četiri boda, Vels i Slovačka imaju po tri boda, čevrta je Rusija sa jednim bodom.

Nogometna reprezentacija Sjeverne Irske u Lyonu je napravila senzaciju jer je pobijedila Ukrajinu sa 2:0 u 2. kolu C.

Pvi gol u historiji Sjeverne Irske u debiju na Evropskom prvenstu postigao je Garet Mekuli, a konačan rezultat postavio rezervista Nil Mekgin u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

Reprezentacije Njemačke i Poljske podijelile su bodove u meču bez golova u okviru iste grupe.

Ovim remijem oba tima su zagarantovala osvajanje jednog od prva tri mjesta u grupi C, jer ih Ukrajina ne može stići.

Danas su na rasporedu 3 utakmice, a sastaju se u Tuluzu od 15 sati Italija i Švedska, u Sent Etijenu od 18 sati Hrvatska i Češka dok dan zatvaraju Španija i Turska mečom u Nici u 21 sat.