Dortmund ekspresnim drugim poluvremenom do drugog uzastopnog trijumfa

97
0
PODIJELI

Nogometaši Borussije Dortmund dočekali su u prvom susretu 21. kola njemačke Bundeslige momčad Mainza i savladali je sa 4:2, iako su na odmor otišli sa zaostatkom od jednog gola (0:1).

Sve je krenulo vezanim greškama Subotića i Weidenfelera, koje je u prvoj minuti za vodstvo gostiju na fenomenalan način iskoristio kolumbijski reprezentativac Elkin Soto.

Dortmund je nakon šokantnog početka dominirao, stvarao prilike, ali se u nekoliko navrata ispriječio sjajni grčki golman Kapino, ali i okvir njegovog gola, pa se u drugo poluvrijeme ušlo sa minimalnom prednošću Hjulmandove momčadi.

U nastavku konačno pravo napadačko izdanje domaćina, koji prvo preko Subotića u 49. minuti poravnava rezultat, a potpuni preokret donosi mu Reus šest minuta kasnije na asistenciju Kampla.

Slavlje na Signal Iduna Parku nije dugo trajalo, s obzirom da gosti iz Mainza praktički već u sljedećem napadu dolaze do izjednačenja zahvaljujući Malliju, koji rutinski koristi dodavanje Sota i novu smušenost odbrane domaćina.

Ipak, Kloppovi ljubimci se nisu dali omesti, pa su u nastavku riješili stvari u svoju korist. Drugo vodstvo večeras donosi im Aubameyang u 71, a konačnih 4:2 za drugi uzastopni trijumf postavlja Sahin u 78. minuti.

“Milioneri” su time skočili na 14. poziciju sa 22 boda, ali i utakmicom manje od momčadi Herthe i Paderborna, koje se nalaze odmah iza njih sa jednim, odnosno dva boda zaostatka.

Mainzu je ovo bio sedmi poraz, koji ga je ostavio jedno mjesto iznad Dortmunda sa istim brojem bodova, ali i nešto boljom gol razlikom.