Barcelona srušila pobjednički niz Reala usred Madrida: Messi se upisao u historiju!...

Barcelona srušila pobjednički niz Reala usred Madrida: Messi se upisao u historiju! (VIDEO)

30
0
PODIJELI

Barcelona je pobijedila Real Madrid sa 4:3 na Santiago Bernabeuu i tako dodatno zakomplikovala prvenstvo Španije. Apsolutni junak susreta bio je Lionel Messi sa tri gola, ali i činjenicom da je od večeras najbolji strijelac u “Clasicima”.

Prvih 45 minuta potpuno je opravdalo očekivanja, viđena su četiri gola, a oba tima pokazala su zašto ih mnogi smatraju među najboljima na svetu.
Barcelona je bolje otvorila duel i povela već u 7. minutu, kada je Iniesta iskoristio odlično dodavanje Messija.

Ipak, Real se vratio i preko Benzeme preokrenuo za samo četiri minuta. Francuz je na centaršuteve Di Marije pogađao u 20. i 24. minutu. Pred sam kraj poluvremena, Lionel Messi je izjednačio na 2:2 i postao apsolutni rekorder po broju golova u “El Clasicu” (19).

Drugi dio meča počeo je novom šansom za Benzemu, kome je Valdes odbranio udarac, a zatim je do tada prilično neprimjetni Ronaldo uspio da iznudi penal, iako ga je Dani Alves faulirao izvan kaznenog prostora.
Portugalac je i izveo jedanaesterac, a to što ga je Valdes “pročitao” i bacio se u desnu stranu nije bilo dovoljno da spriječi pogodak za 3:2.

Drama je, zapravo, tek tada počela. U 63. minutu maestralno dodavanje Messija dugo 30-ak metara kroz sredinu izbacilo je Neymara u prvi plan, samog pred golmanom Reala. Stigao ga je tada kapiten domaćih Sergio Ramos, nepropisno zaustavio – i dobio crveni karton.

Odgovornost je preuzeo Lionel Messi, koji je nepogrešivo, polu-visoko u desnu stranu, izveo jedanaesterac i izjednačio na 3:3.

Barca se tada potpuno razmahala, što je bilo i sasvim logično zbog brojnog stanja na terenu, čak i poslije brze zamijene u Realu (napadača Benzemu zamijenio je defanzivac Varan). A prva prava prilika za goste sa igračem više bila je ona iz 74. minuta, kada je blago iskosa sa desne strane Dani Alves snažno šutirao i pogodio dalju stativu, što je za Real bio samo prvi od dva srećna detalja iz tog trenutka, jer je lopta preletjela palog golmana Lopeza i bez da se od njegovih leđa odbije u mrežu, vratila se u teren.

Katalonci su potom dodali gas, trener Martino je poslao u igru svežeg Čileanca, Alexisa Sancheza, koji je sa Pedrom osvježio napadački dio igre Barcelone, iz kog su na klupu otišli Neymar i Fabregas. I, potpuna ofanziva je urodila plodom u 84. minutu, Iniesta je probao da prođe između dvojice čuvara, pao je – a arbitar pokazao na bijelu tačku. Više nego dovoljno za još jedan projektil Messija u gornji desni ugao i konačnih 3:4 na semaforu, te kraj Realovog niza od 31 takmičarskog meča bez poraza. Posljednji je doživeo – također od Barce (2:1), 26. oktobra 2013.